Rekuperacja – zalety

Zależność pomiędzy  rodzajem rekuperatorem a wielkością naszego domu jest dosyć istotna, ponieważ to od niej zależy wybór odpowiedniego urządzenia. Przy wyborze urządzenia należy kierować się wskaźnikiem wymiany powietrza, który jest różny w zależności os typu urządzenia.

Wentylacja mechaniczna czyli rekuperacja

Wydajna rekuperacja jestwydajna rekuperacja coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym zarówno w domach jednorodzinnych jak i w obiektach komercyjnych. Jest to wentylacja z odzyskiem ciepła, czyli oprócz wymiany zużytego i zanieczyszczonego powietrza z naszych pomieszczeń na świeże dodatkowo jest ono ogrzewane tak, aby do naszych pomieszczeń było dostarczane czyste i co najważniejsze w zimowe dni ciepłe powietrze. Jednak dobrze działający system wentylacji wymaga odpowiedniego zaprojektowania oraz instalacji, dlatego na system lepiej zdecydować się już podczas projektowania budynku. Dzięki temu projektant będzie mógł ukryć kanały wentylacyjne, którymi nawiewane oraz wywiewane jest powietrze. Obecnie na rynku jest wiele firm zajmujących się montowaniem tego typu instalacji, jednak z niską ceną nie zawsze idzie w parze wysoka jakość usług świadczona przez daną firmę. Warto więc wybrać sprawdzonych fachowców i powierzyć im wykonanie instalacji, ponieważ tylko prawidłowo wykonana będzie spełniała nasze oczekiwania a koszty związane z ogrzewaniem budynku zmniejszą się nawet o połowę. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzać.

Pomimo, iż w budowę domu z systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła należy zainwestować nieco więcej funduszy to bardzo szybko się one zwrócą, ponieważ mniej pieniędzy wydamy na jego ogrzewanie. Poza tym w naszych pomieszczeniach przez całą dobę będziemy mieli czyste i świeże powietrze.