Projekty w klasycznym stylu

Ogrody mają swoją historię, za którą kryją się różne style. Jednym z najpopularniejszych jest ogród klasyczny, przeżywający w ostatnim czasie renesans. Ogród w tym stylu ma swoją ściśle ustaloną harmonię, która przede wszystkim połączyć: funkcjonalność, estetykę i komfort. W uzyskaniu tej harmonii pomagają specjalnie wydzielone strefy. 

Klasyczne prywatne ogrody powstają w Toruniu 

projekt ogrodu w ToruniuProfesjonalna aranżacja ogrodu wymaga pomocy specjalisty.Chcąc zlecić projekt ogrodu w Toruniu wystarczy poszukać jednej z wielu firm ogrodniczych w Internecie. Większość z nich w ostatnim czasie realizuje projekty klasyczne.  Wyróżnia je przede wszystkim podział na strefy. Pierwsza z nich obejmuje wjazd na posesję, wejście do domu oraz przedogródek i pełni funkcje reprezentacyjną. Kolejną częścią jest ogród właściwy, czyli ten w którym spędza się najwięcej czasu. Ogród włąściwy też dzielimy na konkretne części: przeznaczoną do odpoczynku, pustą przestrzeń, która jest charakterystyczna dla tego stylu oraz miejsce z dominantą, czyli coś, co wyróżnia się w przestrzeni(np.altanka lub mostek nad oczkiem wodnym). Bardzo ważnym elementem jest w klasycznym ogrodzie jest właśnie woda, którą przemyca sie w formie fontann oraz oczek wodnych. Roślinność dobierana jest indywidualni Bardzo ładnie wśród zieleni komponują się rabaty w geometrycznych formach, wysiane kolorowymi kwiatami.W Toruniu coraz częściej spotykamy z tego typu ogrodami na prywtanych posesjach. 

Klasyczne ogrody są obecnie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w toruńskich ogrodach. Projektanci nie potrafią wyjaśnić fenomenu powrotu tego stylu do łask. Być może chodzi o to, że tego typu ogrody przepełnione są harmonią, której tak brakuje w dzisiejszych czasach zabieganym mieszkańcom miast.