Nieprzemijające eleganckie zegary

Moda na ozdabianie kominków zegarami trwa już od setek lat. Oczywistym jest, że współczesne wnętrza mocno różnią się wizualnie od tych, z którymi mieli do czynienia nasi przodkowie. Jednak bardzo dużo z nas ma w swoich salonach kominki, które tworzą naprawdę klimatyczne wnętrze. Bez względu na to, czy wnętrze jest nowoczesne czy w starym stylu, nadal kupowane są zegary, które je zdobią.

Zegar, który zdobi nasz kominek

eleganckie zegary kominkoweKominki zdobią wnętrza naszych domów od wielu stuleci. Wiadomo, że obecnie przybierają one mniej lub bardziej nowoczesne formy, jednak nie przeminęła również moda na stawianie na nich zegarów. Tradycyjne wyglądają tak, że tarcza obudowana jest eleganckim drewnem, zazwyczaj zdobionym. Takie eleganckie zegary kominkowe występują również w bardzie nowoczesnych wersjach, co nie ujmuje ich wizerunkowi. Można na przykład zakupić też zegary w stylu retro. Są to zazwyczaj zegary kwarcowe, które zazwyczaj mają również postarzałe dodatki. Tworzy to wrażenie starego, eleganckiego zegara, które nadaje klasy całemu salonowi. Odpowiednio dobrany zegar kominkowy, nawet, kiedy jest stylizowany na stary, dobrze sprawdzi się w bardziej nowoczesnych aranżacjach. Musimy go tylko umiejętnie dopasować. Taki zegar niekoniecznie musimy stawiać na kominku. To, że nazywa się kominkowy wcale nie oznacza, że nie możemy go umieścić na komodzie czy szafce nocnej, gdzie odpowiednio wyeksponowany będzie prawdopodobnie wyglądał równie dobrze.

Są elementy dekoracyjne w naszych wnętrzach, na które moda nie przemija od setek lat. Jednym z nich są na przykład zegary kominkowe. Ich bardziej nowoczesne lub podstarzałe wersje są dość mocno rozchwytywane przez miłośników eleganckich wnętrz. I nie zawsze stawia się je na kominkach. Takie zegary równie dobrze wyglądają na przykład na komodzie.