Lampy w stylu prowansalskim

Jeżeli zależy Ci, aby Twój dom był miejscem ciepłym i przytulnym zdecydowanie musisz urządzić lampy w stylu prowansalskim, stylizowanym na klimaty starych, francuskich wsi z kamiennymi domkami i dużą ilością kwiatów lawendy.

Lampy w stylu prowansalskim są  ważne.

Przede wszystkim pomieszczenie urządzone w tym stylu powinno być jasne, dlatego na ścianach królują przeważnie kolory słoneczne pomieszane z pastelowymi. Ściany nie mogą być gładkiej faktury, w tym celu można położyć dekoracyjny tynk, kamień, bądź tapetę z motywem kwiatowym. Na podłodze natomiast góruje drewna. Dobrą alternatywą, dla delikatnego drewna są panele wspaniale je imitujące. Kolejnym materiałem może być naturalny kamień. Nie możemy zapomnieć o małych dywanikach, które przełamią monotonie podłogi. W kwestii mebli zdecydowanie polecam tutaj meble shabby chic lub w stylu rustykalnym, głównie wykonane z drewna malowanego na biało, często zdobione rzeźbionym, kwiatowym ornamentem. Powinniśmy zrezygnować z zabudowanego barku, drewniane półki z zrobionym przez nas winem będą kolejną częścią wystroju. Istotnym elementem, nadającym wnętrzu klimatu są dekoracje do domu. Najlepszym źródłem inspiracji są sklepy internetowe, w których możemy znaleźć m.in. wiklinowe kosze, wyroby ceramiczne, obrazy z motywami natury, świeczniki, ozdobne doniczki w których powinny dominować takie kwiaty jak lawenda czy wrzosy. Zamiast tradycyjnych obrazów, na ścianach możemy powiesić lustra dekoracyjne. Należy wybierać te z ramą z białego drewna lub z fantazyjną metalową obudową. Nie tylko nadadzą pomieszczeniu trójwymiarowości, ale także odpowiednio je kierując można wyeksponować w nich kluczowy element wystroju. Salon urządzony w myśli prowansalskiej powinien być jasny i przejrzysty dlatego należy tutaj dobrać odpowiednie oświetlenie. Żyrandole w stylu wintage dadzą dużo światła, a także wpasują się w styl, a wieszane na ścianach lampy w stylu prowansalskim, będące mieszanką drewna w kolorze białym oraz tkanin, będą idealnym dopełnieniem.

Zasadniczym detalem są tu także zasłony i narzuta na kanapę. Powinna one być wykonane z bawełny, lnu czy płótna, a ich ozdobą powinien być delikatny, najlepiej haftowany motyw kwiatowy. Lampy w stylu prowansalskim są bardzo ważne.