Kosmetyki przeciw rozstępom w ciąży

Niemal każda kobieta dba na co dzień o swój wygląd zewnętrzny. Używamy mniejszej bądź większej ilości kosmetyków, jednak są pewne podstawy, których nikt nie pomija. Zwykle z wiekiem zaczynamy korzystać z coraz większej ilości specyfików w obawie przed procesami starzenia. Chcemy jak najdłużej zachować świeży, piękny wygląd i dobrze czuć się we własnej skórze. Są też okresy w naszym życiu, gdy nasze ciało szczególnie się zmienia.

Jak wybrać najlepsze oleje przeciw rozstępom?

najlepszy olejek przeciw rozstępom w ciążyCzęsto czujemy się tak, jak wyglądamy. Dlatego zwykle widać po nas, że jesteśmy chorzy, zestresowani czy szczęśliwi, bo czeka nas przyjemny wyjazd na urlop. Szczególną zmianą dla ciała kobiety jest ciąża. To czas, gdy cały nasz organizm zmienia swoją gospodarkę. Inaczej funkcjonują nasze hormony, a co za tym idzie wszystkie układy wewnętrzne. Zmieniające się ciało czasem jest przeciążone różnymi procesami i manifestuje to na zewnątrz. Najbardziej znaną zewnętrzną „przypadłością” kobiet w ciąży są rozstępy. Nie każda z nas je ma, bo zależy to też od predyspozycji. Ale jeśli już się pojawią, należy szybko im przeciwdziałać. Możemy użyć specjalnych kremów czy balsamów, które poprawią elastyczność skóry w obciążonych miejscach. Obecnie popularne stały się olejki, które kobiety pokochały za ich przyjemną, łatwą do rozsmarowania konsystencję. Oczywiście najlepszy olejek przeciw rozstępom w ciąży to ten, w którego składzie nie znajdziecie konserwantów ani sztucznych parabenów. Warto sięgać po naturalne składniki kosmetyku, jak argan, oliwa z oliwek czy wyciągi roślinne. Olej nie musi promować się znaną marką. Ważne, co zawiera i w jakich ilościach są to aktywne składniki, a w jakich dodatki zapachowe czy utrzymujące na przykład właściwą kosmetykowi konsystencję.

Oleje są świetnym wyborem w ciąży dla tych pań, które nie lubią intensywnie wcierać kosmetyków w skórę. Jego forma pozwala na delikatne wmasowanie, wklepanie. Są to też produkty wydajne, zwykle wystarcza kilka kropli. Warto pamiętać, że dobrej jakości oleje będą miały w składzie wyłącznie aktywne składniki, będą bezzapachowe i zapakowane w ciemną, szklaną butelkę.