Biznesplan musi uwzględniać wszystkie wydatki

Jakiś czas temu postanowiłem zmienić coś w swoim życiu. Zawsze chciałem być „na swoim” jednak nigdy jakoś się nie składało. Musiałbym rezygnować z etatu i wyjść ze swojej strefy komfortu. Długo mi się to nie udawało, aż dowiedziałem się, że mogę dostać sporą kwotę dotacji na mój biznes i jest to ostatni dzwonek.

Firmy z Bydgoszczy zajmujące się wyposażeniem sklepów

wyposażenie sklepu BydgoszczNie mogłem dłużej czekać. Poszedłem do urzędu dopytać o szczegóły: musiałem mieć biznes plan. Chciałem otworzyć sklep, więc musiałem rozpisać co będę sprzedawać, gdzie, jak i dlaczego będę lepszy od konkurencji. Większość rzeczy już się dowiadywałem jednak nie miałem pojęcia o wyposażeniu mojego sklepu. Zanim cokolwiek myślałem to sprawdzałem w Bydgoszczy lokale pod wynajem, wiedziałem ile będzie kosztowało mnie zatowarowanie, ale na czym ten towar położę to już zupełnie inna bajka. Potrzebowałem lady z kasą i regałów. Nie miałem pojęcia gdzie takich rzeczy szukać. Wybrałem oczywiście najprostsze i najszybsze wyjście szukając tego w sieci. Szukałem wyposażenie sklepu Bydgoszcz i znalazłem już po kilku chwilach. Mogłoby się wydawać, że wybór regałów do sklepu jest oczywisty, ale wcale nie dla mnie. W biznesplanie musiałem napisać dokładne wydatki na lokal, więc musiałem już teraz znać dokładnie model tego co byłbym montował. Tak samo musiałem już wybrać stoisko kasowe. Postanowiłem udać się osobiście do sklepu i poprosić obsługę o pomoc. Prawie w każdym sklepie internetowym można wysłać zapytanie o towar, ale ja wolałem o wyposażeniu i jego cenie pogadać osobiście.

A nuż widelec udałoby mi się trochę negocjować cenę? Kto wie, czasem warto spróbować. Nie pomyślałem jednak o tym, że na razie jeszcze nie kupuję, a dopiero robię wycenę. Jednak już sam fakt działania dał mi więcej wiary w to, że może się udać. I to jest w tym wszystkim najważniejsze: otwartość, optymizm i pozytywne nastawienie.