Balony i inne akcesoria na przyjęcia

Zorganizowanie dobrego przyjęcia urodzinowego dla dziecka nie jest rzeczą łatwą. Wbrew pozorom maluchy wiedzą czego chcą i jak powinna wyglądać ich zabawa. Cały czas trzeba się dziećmi zajmować, bo z jednej strony dba się o ich bezpieczeństwo, a drugiej trzeba stale organizować liczne zabawy, żeby maluchy się nie nudziły.

Balony do modelowania – cienkie i długie

balony do modelowaniaWarto również zadbać o odpowiednie akcesoria na przyjęcia, dzięki czemu pokój dziecka będzie się nadawał do przyjmowania gości. Sprawdzonym sposobem na dekoracje są balony. Są kolorowe, w różne wzory, można je ładnie zestawiać ze sobą. Istnieją także balony do modelowania, te długie i cienkie. Z nich można układać różne kształty, które będą się podobać. Modelowanie prostych kształtów nie jest trudne i nawet przy pierwszym podejściu da się stworzyć kilka stworków. Można to też robić na oczach dzieci, dzięki czemu mamy jedną zabawę z głowy, a maluchy mogą także pomagać, np. w wiązaniu sznureczków do balonów, czy w wybieraniu kolorów. Kolejny akcesorium są serpentyny. Zwijane kawałki papieru można doczepiać do baloników, czy też wieszać je samodzielnie. Serpentyny można kupić gotowe w sklepie, czy też samodzielnie je zrobić. Wystarczy powycinać trochę kawałków z papieru, a potem je lekko skręcić. Przejedzie się po nich nożyczkami (złożonymi), a papier stanie się miękki i będzie się zwijał.

Trzecią rzeczą jest konfetti. Można nim rzucać kiedy dzieci będą wchodzić po pomieszczenia, czy kiedy zaczynać się będzie kolejna zabawa. Konfetti jest bardzo tanie i można ej łatwo dostać.

Więcej: balony do modelowania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *